Hogyan segít a Blackjak a a növényeknek és a talajnak?
A Blackjak-ben lévő humuszt a növényünk gyökeréhez juttatva ott képes jelentősen megnövelni a víz és tápanyag felvehetőséget és javítani a talajminőséget. A kijuttatott Balckjak képes a környezetében ideális talajállapotot biztosítani a kultúrnövény gyökerének még akkor is, ha az egyébként szervesanyaggal, tápanyaggal rosszul ellátott, vagy rossz pH-val rendelkezik! Így használata rosszabb talajokon szinte ekötelező!

Mit tartalmaz a Balckjak?
- Legalább 28% szervesanyagot tartalmaz, melynek legalább 20%-a természetes humusz képző anyagok (Humik, fulvic, ulmik savak és huminok)
- A Blackjak pH-ja egyedüliként a piacon az optimális 4-5 közötti, mely sokkal hatékonyabbá teszi a többi kálium-hidroxidos (lúgos) kivonószert használó termékekkel szemben

Miben más a Blackjak mint a többi humusz termék?
- Szinte minden forgalomban lévő humusz terméke pH-ja 7 feletti. A humusz savak - ahogy a nevében is benne van - enyhén savas tartományban hatékonyak.
- A Blackjak pH-ja 4-5 közötti, ami ideális a hasznosulásához és ugyancsak ideális, ha növényvédő szerekkel együtt juttatjuk ki.
- A legjobb minőségű humuszt a kutatójáról Leonard professzóról nevezték el. Ezen Leonardit anyagok több 10 millió év alatt alakulnak ki és a világon csak nagyon kevés helyen bányászhatóak.
- A Danuba humusz tartalmú termékei mind Leonardit alapúak!

Hogyan tartja meg a talaj a tápanyagokat?
- A talajok kolloidjai negatív töltésűek, így a pozitív töltésű kationokat (Ca, Mg, Fe, Cu, Zn …) megkötik és a talajoldaton keresztül átadják a növényeknek.
- A negatív töltésű tápanyagokat viszont szinte csak a szervesanyagok kötik meg. Így a nitrogén és kén szervesanyag nélkül kimosódik a talajból!
- A legjobb minőségű szervesanyag a talajban a humusz, mely szivacsként köti meg a tápanyagokat és vizet, valamint életteret és táplálékot ad a talaj hasznos baktériumainak és gombáinak.

Miben segíthet még a Blackjak?
- Mivel a humusz nem csak a kationokat, de az anionokat is képes tárolni, így javítja a nitrogén és kén hasznosulást.
- A folyékony nitrogén oldatok nagy problémája, hogy nagyobb eső esetén lemosódnak a gyökér zóna alá. Ha 1-3% koncentárcióban Blackjak-et adunk hozzá, akkor a humusz szivacsszerűen megköti a nitrogén nagy részét. Így az nem mosódik ki, hanem több hétig adagolja a növény számára.
- A hígtrágyák nagy problémája a kellemetleg szag és a magas sótartalom. A rossz szagot nagy részben a kén okozza, amit a nitrogénhez hasonlóan képes a humsz megkötni. 2-3 L Blackjak-et adagolva a hígtrágya köbméteréhez jelentősen tudjuk annak kellemetlen szagát csökkenteni és a benn lévő tápnyag hasznosulását javítani!
- Használják még külföldön a Blackjak-et a talaj szerkezetének a javítására olyan esetekben, ha az túl kötött, tömörödött vagy laza, homokos szerkezetű. Ebben az esetben azonban nagy dózisban 20-40L/ha alkalmazzák minden évben.